Мати все - Дашвар Люко (читать книги онлайн бесплатно регистрация txt) 📗
Розкішну вітальню заполонила галаслива юрба, Дезінфікатор люб’язно відрекомендував Іветті Олега з Зоряною: їхні друзі, це завдяки їм вони… Порозсідалися. Келихи, тарілки. Сміються…
— Ми лише на хвильку, — перепрошувала Зоряна. — Увечері літак.
— А ви куди? — тоскно запитала Ліда.
— У літо, — відповів Олег.
— А я хочу на землю, — сказав Платон.
І всі замовкли. Зоряна уважним оком лікаря зміряла Лідиного брата, Олег засовався.
— Дякуємо, нам час.
Ліда зі Стасом пішли проводжати гостей, Платон обережно взяв Раю за руку:
— Ходімо туди, де є тільки ми.
— Добре, — вперше за цілий день зі щирою радістю прошепотіла дівчина.
Іветта сама лишилася біля накритого столу. Холодним поглядом проштрикнула Раїну спину.
— Раєчко…
Рая обернулася і завмерла. Ще не все?
— Ти забула вітаміни, які в ці години завжди приймає Платон. Ходімо. Я підготую, а ти віднесеш до Платонової кімнати.
— Добре, — із полегшенням.
Платон усміхнувся:
— Треба нагодувати бичка.
«Який жах! — холодно констатувала Іветта подумки. — Мабуть, вона розповідає йому про худобу зі свого хутора… — Розкладала пігулки в пластянки, трусилася від гніву. — Треба буде поговорити з нею про теми, які слід обговорювати з Платоном, а яких краще уникати, бо ще про матір свою алкоголічку заведе, про малих… Шкода! Шкода, що Платон не втерпів. Надто мало часу минуло, я не встигла ретельно підготувати ляльку. Доведеться надолужувати…»
Простягнула дівчині пластянки, підштовхнула поглядом — іди, та Рая не встигла ступити й двох кроків, коли Іветта раптом зойкнула, вигукнула:
— Стій! Стій, Раєчко! Я мало не забула найголовніше.
В окремій упаковці лежали великі рожеві пігулки. Іветта дістала дві, простягнула дівчині:
— Пий…
— Це вітаміни? — тільки й наважилася запитати Рая.
— Так. Хочеш бути з Платоном, мусиш пити їх щодня.
— Довго?
— Завжди.
То були не вітаміни. Радикальні контрацептиви, що після них у жіночому лоні, як у В’єтнамі після напалму, нічого життєдайного. Платонове сім’я ніколи не повинно було прорости. Ніколи Іветтин син не нестиме відповідальність за чиєсь життя. Тут усі навкруги тільки для нього і заради нього, а не він для них.
Рая йшла геть — дрібненька, висока хвиля з волосся, біла сукня весільна волочиться, пластянки в руках. Іветта провела її поглядом, наказала няньці:
— Прибирай зі столу, Ангеліночко.
— А як Лідуся зі Стасиком повернуться? Все ж — подія, а всі порозбігалися по кутах. І не відсвяткували.
— Ніхто і не збирався. Діло зробили — і добре.
— То й собі відпочивати йдіть.
— Справа є, — Іветта присіла до столу, відсунула тарілки, розгорнула грубий блокнот. Зміни в житті Платона вимагали корекції методів лікування, й Іветта Андріївна Вербицька вирішила не відкладати таку важливу справу на потім.
Нянька покрутилася біля хазяйки, присіла поруч:
— І що ті блаженні там удвох роблять? Як думаєте? Якось дуже підозріло тихо. Як задушить? Воно ж межі не знає…
— Я додала до Платонових ліків снодійного. Хлопчику треба відпочити… — прошепотіла Іветта.
Ніч — мед. І вартовому б очі зліпила. Нескінченна відповідальність — така ж дурня, як і вічний двигун. Спати.
У кімнаті — мед. І хотів би різких рухів — не вийде. Місяцю з неба того меду не розігнати, слова до тиші липнуть. Спати… Платон із Раєю сиділи на килимі. Бичок глиняний поміж них — третій зайвий. Платон випростав голі ноги, сперся спиною на ліжко — все ляльку свою роздивлявся.
Вона поруч скрутилася, коліна до грудей, а здається — підборіддям у хмарку, бо ж і досі в сукні весільній. Оце б і не знімала аж доти, доки весь хутір не збіжиться, щоби було потім про що язиками ляскати. Дивилася на прозорий довгий поділ і, здається, тільки тепер починала усвідомлювати, що сталося в її житті за останні тринадцять днів. От доля-хура. Закинула, Рая й оком змигнути не встигла. Мамка — у потилицю, малих — подалі, а тут — він. Він. Очей не відвести, руки цілувати, плакати біля нього від щастя, сподіватися… Поки серденько тьохкало, раз-два — жона. Хіба так буває? У чому підступ? Наче йшла полем і трофей знайшла. А потрібен він їй чи зайвий?.. Ухопила — й бігти. А нині спинилася. І що з тим усім далі робити? «Та якось буде. Пані треба слухатися і якось буде», — забідкалася подумки.
— Раю… Чому ти кричала позаминулої ночі? — почула Платонів голос.
Знітилася. Ой, засміє дурну!
— Боліло… — прошепотіла.
— Іншим не боліло. Мовчали, — збентежився.
Рая зиркнула скоса, згадала прекрасне кіно про любов і жінку на широкому ліжку, наважилася.
— Навчи… — ледь чутно.
Платон здивовано насупився, задумався. Відкинув волосся з лоба, раптом стиснув свій зап’ясток.
— Хочу, щоб було, як тоді… Коли ти посеред ночі зайшла до моєї кімнати і зап’ястку стало гаряче. Ти… можеш?
Вона почервоніла: можу. Повернула до нього обличчя і мало не розридалася. Наче все, що з нею інші робили — хоч би й ґвалтували — то нормально, то можна, бо не на ній гріх, бо вона до того й кроку не ступила. А як самій треба… Ой сором! Як він знає, що вона пробралася тої ночі до його кімнати і лише поцілувала? Він же спав.
Потяглася до Платона. Він напружився. Похапцем вдихнув, відкинув голову назад, і Рая тицьнулася просто в хлопцеву шию. Завмерла. Обережно торкнулася вустами прозорої шкіри.
Він здригнувся. Відсахнувся, упав спиною на килим.
— Що це? — прошепотів. — Ти… Що ти робиш?
— Цілую тебе…
— Мене ніхто ніколи не цілував… так.
Що він каже? Та він бреше! Розкинувся на килимі і безсоромно бреше. За ним, певно, всі дівчата столичні впадають, бо він… А в голові — ясно. Він тепер — чоловік Раїн законний. Оце так обернулося. Не втратити б! Не втратити б, бо без нього тепер — не хоче. Цілувати?
Нахилилася до хлопця, всі ясні думки десь за спиною й лишилися. Білий день. Сонце в очі. Геть нічого не видно. А їй і не треба. Вона його… відчуває.
І — мед. І хотіла б різких рухів — не вийде. Тремтіла, розстібала білосніжну сорочку, укривала поцілунками Платонову шию, груди, руки… Безпорадно шепотіла подумки: «Я тебе люблю… люблю…». Він лежав на килимі. Напівголий, збентежений, здивований. Уперше за життя не робив геть нічого, та збудливе божевілля розливалося тілом, ширилося, як чума, підступало до очей зрадливими сльозами і тішило. Купало в невагомих хвилях… Жодних рвучких рухів. Не вийде. Тільки вже — досить! Занадто…
— Припини… — прошепотів відчайдушно.
Рая завмерла, опустила голову. Знов щось не так? Ніколи вона йому парою не стане… Усе тут у них інакше. Платон збуджено видихнув, сів на килимі, обома руками обхопив Раю, притис до себе.
— А можна, я тебе цілуватиму? Кажи — можна?
Вона кивнула, та замість сидіти колодою, раптом рвучко подалася до хлопця, припала вустами до його вуст.
Глиняний бичок — і той здивувався, хоч Платон із Раєю такою дозою ліків нагодували його, що мав би довіку спати. А він вирячив очиці: куди ті дурні люди поспішають? Чому так похапливо скидають одяг? Що їм за втіха — голими тілами одне одного обпікати і плакати, наче сльози ті опіки змиють?
— Я тебе люблю! — не втрималася Рая.
— Моя… Ти моя, — шепотів Платон.
Ліда зі Стасом покинули святкове застілля лише для того, щоб проводити Зоряну з Олегом. Усе дивувалися: ну ви й швидкі! І куди ви тепер? Надовго?
— За десять днів повернемося, — пообіцяла Зоряна.
— Який дивний збіг, — мовила Ліда. — Ви одружилися того ж дня, що і мій брат.
Чоловіки саме йшли до машини Олега. Зоряна обійняла Ліду, затримала на крок, зашепотіла на вушко:
— Пані Лідо. У вас неймовірний брат. Я повернуся, і ми ще поговоримо. Він не хворий. От повірте мені. Не знаю, як я це знаю, але переконана: йому не місце у чотирьох стінах. У нього крила. Йому потрібне повітря…
— Повертайся, Зорянко, — тільки й змогла вичавити з себе професорська донька.
Дивилася вслід Олеговій автівці, що мчала геть, усміхалася подумки: «От щасливі. Летять собі кудись, і ніщо їх не тримає. А нам… Треба повертатися до Платона. У нього сьогодні свято.