Mybrary.info
mybrary.info » Книги » Разное » Десяте Правило Чарівника, або Фантом - Гудкайнд Террі (книги без регистрации бесплатно полностью .txt) 📗

Десяте Правило Чарівника, або Фантом - Гудкайнд Террі (книги без регистрации бесплатно полностью .txt) 📗

Тут можно читать бесплатно Десяте Правило Чарівника, або Фантом - Гудкайнд Террі (книги без регистрации бесплатно полностью .txt) 📗. Жанр: Разное. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте mybrary.info (MYBRARY) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Як тільки вона опинилася в наметі, Джеган кинув до ніг Келен її одяг.

— Одягнися.

Не замислюючись про причини, що змусили його віддати команду, на яку вона менше всього чекала, вона, не витрачаючи часу даремно, виконала його наказ. Перебуваючи під немигаючим темним поглядом цієї людини, для неї було величезним полегшенням, надіти, нарешті, знову свій одяг. Очевидно, однак, що це не зменшило його інтерес до того, що він вже побачив.

Нарешті, він звернув свою увагу на двох Сестер.

— Я роз'яснив нашим новим охоронцям їх обов'язки. — Він посміхнувся так, що обидві Сестри у страху завмерли. — Оскільки ці кілька охоронців зняли з ваших спин частину вантажу, у вас тепер буде трохи вільного часу, який ви проведете в наметах, щоб, лежачи на спині, відпрацювати інші свої заслуги.

— Сьогодні ввечері кілька команд проводять класифікаційні гри. Всі вони сподіваються, що одного разу, в якості великої почесті, отримають шанс виступити на великому змаганні проти моєї команди. Декілька разів на місяць моя команда грає проти кращих з кращих. Вона ніколи не програє. Кожна нова група претендентів завжди гаряче сподівається, що вони стануть тими, хто переможе кращих — команду імператора — і будуть оголошені чемпіонами ігор. Для такої команди знайдеться чимало нагород, серед яких не найменша — найкрасивіші жінки, які хочуть бути тільки з чоловіками з моєї команди.

Йому, здавалося, подобалося розповідати їй про вдачі тих жінок, неначе по них він робив висновки про всіх жінок, як би кажучи їй, що вважає, що в глибині душі вона є такою ж. Вона ж воліла б розкрити собі вени. Але проігнорувала його провокацію і запитала його про інше.

— Якщо Ваша команда не грає, то навіщо Вам потрібно дивитися гру? Людині вашого складу, звичайно, не пристало б дарувати свою дорогоцінну присутність вірнопідданим тільки для того, щоб надати їм свою великодушність.

Він спантеличено подивився на неї, як ніби питання здалося для нього дивним.

— Звичайно ж, щоб побачити їх стратегію, вивчити сили, слабкі сторони тих, хто стане супротивником моєї команди. — Він знову хитро посміхнувся. — Це те ж саме, що робиш і ти — оцінюєш тих, хто може виявитися твоїми супротивниками — і не кажи мені, що ти цього не робиш. Адже я знаю, як ти уважно придивляєшся до зброї, до приміщень розташування солдатів, укриттів і запасних виходів. Ти завжди вишукуєш можливості, завжди спостерігаєш, завжди думаєш, як здолати тих, хто стоїть на твоєму шляху. Джа-Лайдін — це майже те ж саме. Це стратегічна гра.

— Я бачила, як в неї грають. Я б сказала, що стратегія там вторинна, а на першому місці в цій грі поставлена жорстокість.

— Ну гаразд, якщо ти не отримуєш задоволення від стратегії, — вимовив він з усмішкою, — тоді тобі безсумнівно сподобається спостерігати, за сутичкою пітних чоловіків, що намагаються здолати один одного. Більшість жінок саме за це люблять дивитися Джа-Ла. Чоловіки отримують задоволення від стратегії, від спостереження за тим як дають і приймають виклик, від можливості повболівати за перемогу своєї команди, і уявити себе на місці гравців; жінкам же подобається вигляд полеглих тіл і блискучих від поту мускулів. Їм подобається дивитися, як перемагають найсильніші, мріяти про те, щоб стати для героїв бажаним об'єктом їх завоювань, і ще, знайти спосіб стати доступними для цих чоловіків.

— І те й інше для мене звучить безглуздо. Або звірство, або безглузда хіть.

Він знизав плечима.

— На моїй мові, Джа Лайдін означає «гра життя». Хіба життя — це не боротьба, не жорстоке змагання? Змагання чоловіків, і змагання статей? Життя, як і Джа-Ла, це жорстока боротьба.

Келен знала, що життя могло бути жорстоким, але ця жорстокість не грала визначальної ролі в її житті і не була її метою, і що різниця статей не означала суперництва, а означала можливість ділити разом труднощі і радощі життя.

— Для таких, як Ви, це так, — сказала вона. — Це одна з відмінностей між нами. Я використовую насильство тільки, як останній засіб, тільки, коли є необхідність захистити своє життя, своє право на існування. Ви використовуєте жорстокість, як засіб виконання ваших бажань, навіть самих звичайних бажань, тому що, крім сили, Вам нема чого запропонувати. Замість того, щоб просити, чого Ви хочете або в чому у Вас є потреба — включаючи і жінок. Ви берете те, чого Ви не заслуговуєте. Я вище цього. Ви не цінуєте життя і нічого, що за цим стоїть. Я ж ціную. Вам доводиться знищувати все добре саме тому, що воно викриває нікчемність Вашого життя, контрастно показує пустоту Вашого існування. Саме тому, Ви і такі як ви, ненавидите таких, як я — тому що перевага на моєму боці, і Ви це знаєте.

— Такі слова — ознака грішника. Вважати, що твоє власне життя щось значить — є злочин проти Творця, а також проти своїх товаришів.

Варто було їй глянути на нього, як він застережливо вигнув брову і нахилився трохи ближче. Він підняв перед її обличчям товстий палець, прикрашений віднятим у когось золотим кільцем, як би вказуючи на важливість аргументу, немов читаючи нотацію егоїстичній, впертій дитині, яка знаходиться в дюймі від заслуженого покарання.

— Братство Ордена вчить нас, що бути кращим за інших значить бути гіршим, ніж усі.

Від такої вульгарної ідеології Келен отетеріла. Цей релігійний постулат помилкової віри раптово дав їй щире розуміння глибин його дикої природи, і мстивого характеру самого Ордену. Ця концепція відкидала важливу основу, на якій було побудовано життя — що будь-яке життя однаково має право на існування заради самого себе — щоб виправдати відбирання життя у інших заради самими ними винайденого поняття суспільного блага.

Висловивши цей простий, обмежений, ірраціональний принцип, він тільки що мимоволі пояснив їй все. Це пояснило збоченість всіх його мотивів і емоцій, що визначали природу тих жахливих людей зовні намету, готових вбити будь-кого, хто не підкориться їхній вірі. Ця догма відхилилася від цивілізованого шляху, проголосивши дикість способом існування, і вимагала постійно жорстоко руйнувати будь-яку шляхетну ідею і людину, який її прийняла. Це був рух, який привернув до себе грабіжників, які хотіли вважати себе праведниками, вбивць, які хотіли священного виправдання крові невинних жертв, в якій купалися їх душі.

Воно приписувало будь-які успіхи не тому, хто їх досяг, а тим, хто їх не заробив і не заслуговував їх, саме тому, що вони їх не заробили і не заслужили. Тут в ціні був грабіж, а не творення. Це була анафема індивідуальності.

У той же час, тут було присутнє якесь лякаючо-сумовите сприйняття протистояння самого життя, як гнилої суті, слабкості. Культивувалась нездатність існування на будь-якому рівні за винятком примітивного тваринного, постійно стисненого страхом, що хтось інший виявиться кращим. Це було не просто запереченням всього доброго, почуттям зневаги до чужого успіху — насправді це було набагато гіршим. Це виражалося в терзаючій їх ненависті до всього хорошого, і виростало з внутрішнього небажання прагнути до чого-небудь вартісного.

Як і всі помилкові віровчення, воно було таким же нездійсненним. Щоб вижити, така віра повинна була прагнути стати переважаючою, а значить — ігнорувати свої ж постулати, що само по собі вже було насильством над віровченням, за яке вони воювали. Серед світочів примусовї рівності в Ордені рівності не існувало.

Хіба те, що гравець Джа-Ла, самий вправний воїн, або імператор, вважалися кращими не просто по необхідності, але служили прикладом для наслідування і високо цінувалися, не несло в собі внутрішню ненависть до власної нездатності відповідати їх власному вченню і не приводило до страху бути викритим? Прихильники цієї віри, в покарання за свою нездатність виконати вимоги священного вчення воліли займатися самобичуванням, заявляючи про негідність людського буття і зганяли ненависть до самих себе на козлах відпущення: вони покладали провину на своїх жертв.

Зрештою, віра була нічим іншим, як вигадкою братства Ордена — бездумною нісенітницею, повтореною в мантрах, щоб викликати довіру, додати видимість священнодійства.

Перейти на страницу:

Гудкайнд Террі читать все книги автора по порядку

Гудкайнд Террі - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mybrary.info.


Десяте Правило Чарівника, або Фантом отзывы

Отзывы читателей о книге Десяте Правило Чарівника, або Фантом, автор: Гудкайнд Террі. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор mybrary.info.


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*