Смак Благодаті - Ведмеденко Олег Валентинович (бесплатные книги полный формат .TXT) 📗
Душа смиренного як море. Кинь в море камінь – він на хвилину збурить злегка поверхню, а після потоне в глибині його.
Так скорботи потопають в серці смиренного, тому що з ним сила Господня...”
(Старець Силуан /Антонов/)
Якщо у вас, або у вашій сім’ї виникли проблеми (як правило – чотири “гори”, чотири стіни проблем зводить навколо нас сатана, тим самим вганяючи нас у глухий кут: це проблеми із здоров’ям, матеріальні, сімейні та на роботі), то:
Насамперед, ПОЧНІТЬ ІЗ СЕБЕ!
1. У тому, що сталося, не звинувачуймо нікого, окрім самих себе – ми заслужили це як плату за гріхи наші, а рівно ж і батьків та дідів наших, або ж це іспит праведності, горнило випробування нашого.
Бо Господь, Бог наш – Бог “щедрий і милосердний, довготерпеливий та багатомилостивий”. Він прощає грішника, загладжує “провину та переступ” наш, але “не залишає нас без покарання”. Він “карає за провину батьків на синах – на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Його...” (див. Псалом 102 (103), 8 вірш; Числа, 14 розділ, 18 вірш; Наума, 1 розділ, 3 вірш; Вихід, 20 розділ, 5 вірш).
У всякому випадку, Бог допускає нам скорботи для того, аби показати немічність нашу, а також щоби смирити нас, грішних. Через смирення ж дає силу очищення та спасіння – благодать Всесвятого Свого Духа, нетварну енергію Божу (бо ж “Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать!” (1 Петра, 5 розділ, 5 вірш)).
СКОРБОТИ > СМИРЕННЯ > СИЛА > СПОКІЙ > СПАСІННЯ.
Усвідомте це!
2. Тепер передусім щиро розкайтеся, пам’ятаючи що покаяння – це ключ до дверей смирення, а отже й спасіння:
“Господи, прости мені, бо тяжко згрішив я перед Тобою!..”
3. Відкрийте двері смирення перед Тим, Хто стукає. Впустіть Христа в серце своє з миром:
“Слава Богу, що не гірше! Дякую Тобі, Господи, бо заслуговував поганішого...”
4. Обов’язково перервіть прокляття роду, начисто простивши усіх, хто згрішив перед вами та родом вашим, і від щирого серця – хай і мислено – попросивши прощення у всіх, перед ким згрішили ви й рід ваш (див. МОЛИТВУ НА ПЕРЕРИВАННЯ ПРОКЛЯТТЯ РОДУ*).
5. Людина створена на образ Божий.
Бог є Дух – і людина, за образом Божим, є дух. Бог Триіпостасний: Отець, Син, Дух Святий. І людина, за образом Божим, також є триіпостасною: людина це дух, який має душу (розум, волю та емоції), і живе у тілі.
Таким чином, для того, аби справа очищення, освячення, спасіння нашого була плідною, необхідна праця над усіма трьома складовими нашого єства:
для духа – це молитва;
для душі – слово Боже та духовна (святоотцівська) література;
для тіла – піст (середа, п’ятниця та інші визначені дні) і, як свідчить досвід (у тому числі й мій особистий), добре слугує тут саме холодна вода.
Пам’ятаймо, це – неодмінні складові успішного духовного діяння. Розпочніть щоденний подвиг свій! (див. ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПРОТЯГОМ ДНЯ*). Встановіть відповідний режим дня, і пильнуйте дотримувати його.
6. Почніть жити літургійним життям:
“Пам’ятай день спокою, щоб святити його! Шість днів працюй і роби всю працю свою, а день сьомий – спокій для Господа, Бога твого...” (четверта заповідь закону Божого – див. Вих. 20.8). У недільні дні не наважтеся робити жодної справи, але поспішіть до храму Божого – сповідайтеся, причастіться святих тайн тіла й крові Христових.
Подайте записку-прохання про спасіння своє і домашніх своїх на літургійну молитву, бо “де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані – там Я серед них”, та “дуже могутня ревна молитва праведного” (а хай і один, але праведник у храмі під час спільної молитви завше знайдеться! – див. Матвія, 18 розділ, 20 вірш; Якова, 5 розділ, 16 вірш).
Знайдіть собі доброго духівника – досвідченого й досконалого порадника та молитвеника, найліпше якби такий виявився серед священнослужителів.
Постійно, щонеділі відвідуйте біблійні або катехізаційні курси (діти – недільну школу), бо ж “віра від слухання, а слухання через Слово Христове”, та “Не кидаймо збору свого, як то звичай у деяких, але заохочуймося...” (див. Римлянам, 10 розділ, 17 вірш; Євреям, 10 розділ, 25 вірш).
7. Так здійснюйте спасіння своє, ідіть “суворим та ясним шляхом віри” – шляхом смирення та аскези, пам’ятаючи, що
СУТЬ ПОДВИГУ СВЯТОГО ТРУДІВНИЦТВА ХРИСТИЯНСЬКОГО ПОЛЯГАЄ У ПОСТІЙНОМУ, НАПРУЖЕНОМУ І СВІДОМОМУ ПОШУКУ БОГА В СОБІ ЧЕРЕЗ ДУХОВНЕ ВІДЧУТТЯ БЛАГОДАТІ, ЯКА ПОДАЄТЬСЯ В САМОЗРЕЧЕННІ ТА СМИРЕННІ.
* Ці матеріали вміщені у Посібнику з молитовного діяння для практикуючих віруючих “НЕХАЙ БУДЕ ВОЛЯ ТВОЯ...”
ЗМІСТ
СМАК БЛАГОДАТІ .......................................................................................................................1 стор.
(“Щодо того, чи Бог гнівливий .
Прокляття, накладене Господом на Адама, не відбулося автоматично, саме по собі, поза бажанням Божим. Порушення заповіді викликає Божий гнів та Його справедливу відплату. Як же можна стверджувати, що раз Бог є любов, а любов і гнів речі несумісні, то в гніві немає Бога? Для праведників слава Божа буде джерелом вічного життя, для грішників же – вогнем невгасимим, що є гнів Божий”)
БЛАЖЕН, ХТО НЕ СПОКУСИТЬСЯ… .......................................................................................3 стор.
(“В Писанні сказано: «І блаженний, хто через Мене спокуси не матиме!» (Мф. 11.6). Як спокушаються через Господа?”)
ПЕКЕЛЬНІ МУКИ – ВІЧНІ? .........................................................................................................3 стор.
(“Усі ми знаємо, що, за вченням Церкви, в кінці часу грішники відійдуть у пекло для вічних мук, а праведники в рай. Але як зіставити милість Божу з таким судом? Хіба можна виправдати вічну насолоду для одних вічними муками для інших?”)
ІЩЕ ПРО “ВІЧНІСТЬ” ПЕКЕЛЬНИХ МУК.................................................................................4 стор.
(“Шановний о. Олег! Ви дуже добре сказали (минулий розділ цієї книги був опублікований в одному із часописів у вигляді статті), але як зрозуміти Ваше уточнення: «Кажу це в контексті нашого світу, нашої землі…»?”)
НАВІЩО БОГОВІ ТВОРИТИ? (ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ).......................................................4 стор.
(“В минулій Вашій публікації прозвучало: «…як до нас, так і опісля були і будуть народжуватись усе нові й нові світи»… А навіщо вони будуть народжуватися?..”)
“Я СКАЗАВ: ВИ БОГИ…”.............................................................................................................4 стор.
(“Прочитав в Євангелії від Івана 10.34: «Відповів їм Ісус: Хіба не написано в вашім Законі: “Я сказав: ви боги?”…» Як це зрозуміти?”)
ПОКРОВ РАДИ АНГЕЛІВ.............................................................................................................5 стор.
(“Чи обов’язково жінці покривати голову хусткою в церкві, а також коли молиться? Прошу отже розтлумачити Перше послання апостола Павла до коринфян, 11-й розділ, з 3-го по 15-й вірші”)
ПОБИТТЯ НЕМОВЛЯТ..................................................................................................................6 стор.
(“Починаючи з 1990 року, з моменту коли я вперше прочитав Євангеліє, при згадуванні про побитих за наказом Ірода немовлят до 2-х років у мене виникають певні сумніви щодо достовірності цієї події. Чи насправді у Віфлеємі і його околицях /які там “околиці” у невеличкого містечка, в якому й сьогодні живе усього-то близько 15000!/ було 14000 немовлят?”)