Mybrary.info
mybrary.info » Книги » Фантастика и фэнтези » Научная фантастика » Порушення - Лукьяненко Сергей Васильевич (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗

Порушення - Лукьяненко Сергей Васильевич (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗

Тут можно читать бесплатно Порушення - Лукьяненко Сергей Васильевич (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗. Жанр: Научная фантастика. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте mybrary.info (MYBRARY) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Название:
Порушення
Дата добавления:
17 март 2020
Количество просмотров:
49
Читать онлайн
Порушення - Лукьяненко Сергей Васильевич (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗
Вы автор?
Жалоба
Все книги на сайте размещаются его пользователями. Приносим свои глубочайшие извинения, если Ваша книга была опубликована без Вашего на то согласия.
Напишите нам, и мы в срочном порядке примем меры.

Порушення - Лукьяненко Сергей Васильевич (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗 краткое содержание

Порушення - Лукьяненко Сергей Васильевич (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗 - описание и краткое содержание, автор Лукьяненко Сергей Васильевич, читайте бесплатно онлайн на сайте электронной библиотеки mybrary.info

Він живе у багатоярусному місті, він ловить утікачів. Його влаштовує таке життя. Лише одного він не може збагнути — чому вони тікають?

Порушення читать онлайн бесплатно

Порушення - читать книгу онлайн бесплатно, автор Лукьяненко Сергей Васильевич

Сергій Лук’яненко

Порушення

…Сигнал прийшов з третього сектора. Чіткий сигнал — несанкціоноване пересування. В таких випадках слід чекати тридцять секунд — якщо це помилка, то людина встигає повернутись. Але сигнал не припинився.

Я вийшов з вартівні. Пішов по коридору — спочатку повільно, а потім все швидше. Порушник не втече, я знаю, але ризикувати не варто. Десь у глибині свідомості пульсує канал зв’язку з координатором. Я майже відчуваю ту швидкість, з якою машина опрацьовує інформацію. Щось довго немає нових даних…

Восьмий ярус третього сектора.

Другий поверх, коридор № 12.

Швидкість руху — біля семи кілометрів на годину.

Двоє. Особисті номери стерті.

…Ось зараз я набрав максимальну швидкість. Лампи на стелі злилися у мерехтливі білі смуги, рідкі працівники нічної зміни шарахають до стін коридору. Двоє. Їх двоє. Що ж, випадок, схоже, буденний. І ще — вони зуміли стерти свої номери. Отже, їм років зо двадцять, не менше. А я гадав, школярі — вони також часто втікають удвох. Координатор знову і знову опрацьовує ту ж саму інформацію. Що він там збирається знайти? Втім, це не моя справа… Я повинен знайти порушників.

Стрибок у ліфт, двері якого повільно сходяться. Встиг. Не міг не встигнути — все було розраховано точно. В ліфті — троє. Глядять з острахом, хоча й намагаються посміхатись. Нічого, звик. Звик…

Восьмий ярус третього сектора.

Перший поверх, коридор № 367.

Швидкість руху — біля п’яти кілометрів на годину.

Вік — 18 років.

Я вже на восьмому ярусі. Тепер до шахти внутрішніх перевезень, швидко… Отже, їм вісімнадцять. Правильно, завтра — день урочистого одруження молоді… Символ їхнього вступу до дорослого життя. І хоча розрахунки завжди бездоганні, але знаходяться незадоволенні. Іноді тікають… Чому? Часто намагаюся це зрозуміти.

Сьомий ярус третього сектора.

Дев’яносто шостий поверх, коридор № 4.

Швидкість руху — близько чотирьох кілометрів на годину.

Втомилися… Втомилися, втікачі. А я не втомлюся, ось зараз спущуся на ярус нижче і… А як вони примудрилися перейти з ярусу до ярусу? Адже це не простий фотоблок на поверхах…

Сьомий ярус третього сектора.

Дев’яносто п’ятий поверх, коридор № 14.

Швидкість руху — близько дев’яти кілометрів на годину.

Енергія в ліфтових шахтах відключена, користуйся сходами.

Злякалися. Відчули щось… Нічого, я вже поруч. Зовсім поруч.

Місцеперебування не змінилося.

Об’єкти не рухаються.

Увага: між’ярусовий турнікет було виведено з ладу енергорозрядом високої потужності.

Координатор не додає «будь обережний». Я кажу це собі сам. Потом перетинаю перехрестя і вбігаю до чотирнадцятого коридору. Тут порожньо — мабуть, поверх законсервовано. Я прискорюсь до максимуму; головне — несподіваність. Останній поворот, і вони опиняються переді мною. Стрункий високий хлопець в сірому комбінезоні і темноволоса дівчина у блакитній сукні. Вона сидить на підлозі, хлопець схиляється до неї. Здається, в неї щось із ногою. Ну і чудово… Але хлопець все ж встигає повернутись. Він тягне з кишені маленький блискучий предмет і робить крок убік, заслонюючи дівчину. Мабуть, якщо б він зосередився на одній дії, він мав би надію встигнути.

Я стрибаю. Хлопець устиг, заслонив дівчину. Яка різниця… Я даю розряд, і сліпуча біла іскра б’є уперед, прямо у кишеньку на сірому комбінезоні. Енергії повинно вистачити на двох, я вже мав такі випадки. Так і є, вистачило.

Я іду назад по коридору. Тепер можна і не поспішати, справу зроблено. Вранці їх підберуть і покажуть всьому поверхові, з якого вони втекли. Три дні їх нерухомі тіла, обтягнені спеціальною плівкою, висітимуть у залі зборів. Мабуть, з місяць буде тихо. А потім нова втеча. Чому?

Не можу збагнути. Вони ситі. Одягнені. Їх вчасно ремонтують… тобто лікують. Для чого їм тікати, адже вони знають, що ще ніхто не покидав місто. Для чого?

Я — лише машина. Шість лап, груба подоба голови… Мозок захований за товстою бронею. Мене звуть Механічним Псом, і мене влаштовує це ім’я. Мене все влаштовує. Але одного я не можу зрозуміти — чому вони тікають? Чому?

Третій ярус другого сектора.

Шостий поверх, коридор № 3.

Об’єкт поодинокий.

Спочатку слід зачекати тридцять секунд…


Лукьяненко Сергей Васильевич читать все книги автора по порядку

Лукьяненко Сергей Васильевич - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mybrary.info.


Порушення отзывы

Отзывы читателей о книге Порушення, автор: Лукьяненко Сергей Васильевич. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор mybrary.info.


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*