Месник - Кононенко Олексій (читаем книги .txt) 📗
Ні правого, ні винного не убивайте і не веліть убити його; якщо і буде винний смерті, то не губіть ніякої християнської душі. Паче ж усього гордині не майте в серці й у розумі, але промовляйте: смертні ми, сьогодні живі, а завтра в домовині…
На узбережжі Карибського моря в районі острова Барбадос зафіксований черговий напад акули на людину. Жертвою став емігрант із Європи пан Жабов. Коли жертву з розмочаленими ногами і відкушеною рукою рибалки підняли на шхуну чоловік вимовив лише одне слово «ланарія» і помер від больового шоку. У тому ж місці рибалки підняли труп жінки, що кілька років тому була першою красунею однієї з пострадянських держав, володіла титулом «Міс Столиця». Лікарі припускають, що вона потонула від переляку, ставши свідком кривавої драми в морі. На цій ділянці узбережжя напади акул не фіксувалися майже сорок років.
Коли наші органи відчуттів виявляють небезпеку, що погрожує нам, коли, наприклад, наближається акула, те, що ми називаємо страхом, проявляється в низці швидких мимовільних процесів у нашому організмі. Підшлункова залоза починає виділяти інсулін, щоб підсилити діяльність серця і підвищити кров’яний тиск. Тим самим підсилюється приплив крові до м’язів, які доведеться, можливо, задіяти, щоб відбити небезпеку, виявлену органами відчуттів. Кровоносні судини шлунка й інших внутрішніх органів раптово звужуються, щоб скоротити приплив крові до них і віддати надлишок м’язам. Печінка підсилює свою діяльність, більш активно перетворюючи глікоген на цукор, щоб забезпечити м’язи додатковим запасом пального Зіниці очей розширюються, щоб збільшити кут зору. Ми «ловимо» дрижаки. Шкіру покривають мурашки. На тілі виступає холодний піт. У роті пересихає. Усе це служить зовнішніми ознаками того, що нормальні функції організму порушені, тому що всі хімічні процеси відбуваються з підвищеною інтенсивністю. Можливо навіть, що тіло людини робить при цьому невловиму «еманацію» страху. І можливо, що саме ця еманація в ряді випадків і приманює акул.
Цього року народні обранці втратили вже чотирьох колег. Два депутати загинули в автомобільних катастрофах, у одного не витримало серце.
Учора ж сталася трагедія. На території власної дачі був знайдений мертвим депутат Всіхній Валентин Валентинович. Лікарі констатували смерть від собачих укусів. Чому вівчарка Зіг, помісь вовка і собаки, накинулася на господаря, який її так любив, напевно, відповісти не зможе ніхто. Вівчарка зникла. Біля дачі виявлено вовчі сліди. Але опитані сусіди стверджують, що вовків у цих місцях не бачили вже років тридцять.
Соратники депутата стверджують, що вівчарку спеціально опоїли опоненти з партії Правильних принципів. Ведеться розслідування.
Вовкособаки швидко розмножуються в будь-який час року Вони освоюють території, де колись жили чистокровні вовки. Поселяються в місцях часом найнесподіваніших, іноді поруч із людським житлом, при цьому залишаються непоміченими.
Вовкособак намагалися приручити в селах і навіть у містах, але вони або інстинктивно починали знищувати домашню живність, або при першій же нагоді перегризали ремені, розривали ланцюги, розбивали віконні шибки, робили підкопи й утікали на волю.