Mybrary.info
mybrary.info » Книги » Проза » Современная проза » Дівчинка на кулі - Слоньовська Ольга (мир бесплатных книг txt) 📗

Дівчинка на кулі - Слоньовська Ольга (мир бесплатных книг txt) 📗

Тут можно читать бесплатно Дівчинка на кулі - Слоньовська Ольга (мир бесплатных книг txt) 📗. Жанр: Современная проза. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте mybrary.info (MYBRARY) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Велика насолода — цілковита влада! Навіть над і так уже скривдженою прикрим випадком дитиною. Хіба, читаючи з-за мого плеча, доцент не бачила, що я пишу дуже грамотно, що вступивши, стану сумлінною й відмінною студенткою, яких в інституті не так уже й багато? Ха-ха-ха! Вона ж упивалася своєю всевладністю щодо мене, явно отримувала кайф і драйв, а може, й патологічний оргазм від мого безсилля, неможливості оборонитися, від мого щосили стримуваного бажання турнути свою справжню, хоч і на короткий час, рабовласницю так, щоб аж ноги задерла!

Я поклала останню крапку й зиркнула на годинник. До закінчення відведених мені двох годин залишилося ще вдосталь часу, щоб бодай тричі перечитати твір та уважно його перевірити, але рука викладачки лягла на списані листки.

— Все. Свій екзамен ви вже склали. До побачення.

— Я ще не перевірила…

— Дозволений вам час вичерпався. Чи ви, може, хочете, щоб комісія анулювала вашу роботу?

Запахло смаленим. І хоч я тоді й не розуміла значення слова «анулювати», мені здалося, що коли ще промовлю хоч півслова, нервова викладачка з превеликою насолодою розірве мою роботу навпіл.

До Районного Центру поверталася автобусом, але вже в місті вирішила зустрітися з Катрусею. Ні, я зовсім не збиралася їй розповідати, якою ціною мені вдалося потрапити на іспит. Хотіла тільки погодитися з подругою, що викладачі на вступних випробуваннях дуже строгі, навіть упереджені, тому з ними треба поводитися обережно, не дратувати й у жодному випадку не налаштовувати проти себе. Вклавши дві копійки над гачечком, який прикривав щілину в автоматі, я довго телефонувала до Катрусі додому, але ніхто трубки не піднімав. Ну добре, я піду на роботу до її мами: які вулиці вона прибирає, знаю. Двірничка тільки глянула — й відразу ж помітила, що зі мною щось скоїлося.

— О, вчора втішала Катрусю, а тепер сама як з хреста знята. Тебе що, з екзамену вигнали?

— Теми творів були дуже важкі, — покривила я душею. — Де Катруся, що ваш телефон не відповідає?

— Вночі забрали в лікарню з гіпертонічним кризом. Дуже перенервувала через таку несправедливість до неї!

— Але до наступного іспиту її вилікують?

— Та піде вона на екзамен, піде, навіть якщо буде хвора. Піде, куди дінеться? Тільки передчуває моє серце, що з цього вступу радості не буде. Якщо треба — не соромся, приходь до нас ночувати: сидіти на вокзалі перед іспитом — дурна справа.

— Мені сказали, що за десять карбованців можна поселитися в гуртожитку. Завтра поїду дізнаватися, на яку оцінку написала, й заодно подивлюся на той гуртожиток. А Катрусю попередьте, що перший поїзд запізнюється — сьогодні я ледве встигла на екзамен! Хай краще їде автобусом.

— А якщо автобус у дорозі поламається?

— Зупинить на трасі якусь машину чи в інший автобус пересяде. Поїзд заглох посеред поля й цілих дві години мотав мені нерви своєю непередбачуваною зупинкою. Думала, що збожеволію.

Вдома мама довго розпікала мене, що в гуртожиток мені забаглося тільки тому, що там повно хлопців.

— Ти там учитися не будеш, а лише хіхоньки справляти! «Поїзд запізнився!» Такого бути не може! Піду завтра сама, зумисно дізнаюся правду в начальника вокзалу. Якщо брешеш — так дістанеш, що сісти на свою стару паню три дні не зможеш!

Але тато мені повірив і навіть схвалив ідею пожити в гуртожитку: і менше грошей буду витрачати на дорогу, й на консультаціях можна буде уточнити все, що раптом спотребиться, і — головне! — на власній шкурі переконатися, чи варто поселятися в гуртожиток, якщо таки вступлю в інститут, чи відразу шукати квартиру.

— Візьми з дому яєць, картоплі, сиру, сковорідку якусь, миску, ложку, щоб на харчування в їдальні не тратити гроші. Банку домашньої тушонки хай мама дасть, банку сливового повидла. Після кожного екзамену будеш писати нам листи, бо ми переживаємо за тебе: як здала, що питали.

Я почала збирати речі. Халатик, нічна сорочка, три пари нижньої білизни, мило, рушник, зубна щітка, паста. О, тапочки! Тапочки я так і не забрала з кабінету масажиста. Добре, обійдуся без них, бо як мама довідається про те, що я вже їх відсіяла, мені знову дістанеться. Светр, бо може змінитися погода. Шкільна ленінградська форма, в якій піду на екзамени. Шовкове платтячко. В ньому можна буде гуляти містом. Ось тільки як довезти цю річ, щоб не зім’яти? Ще один тітчин подарунок — вельветовий сарафанчик. Ні, плаття я брати не буду, краще сарафан. Не так мнеться. І синтетичну кофточку. Її взагалі прасувати не треба.

У педінституті мене відправили в п’ятий гуртожиток, що на вулиці Сухомлинського. Спочатку здалося, що це на самому краю міста, але вже через кілька днів відстань до інституту чомусь почала зменшуватися, особливо якщо бігти навпростець, через парк. У кімнаті, куди мене поселили, мешкали дві абітурієнтки: обидві Марії, обидві біляві й обидві з одного села. Вступали вони на спеціальність «Математика». Дівчата відразу здалися мені якимись дивними: під п’яту в туфлі запихали собі п’ять копійок, в кімнаті сиділи на стільцях, підкладаючи під дупи зав’язані грубими вузлами шнурки. Ще й примовляли: «Як ці ґудзі мовчать, так хай ніхто не сміє роззявити рота проти мене!». Свої мізинні пальці чомусь повмочували в чорнило і через це нагадували білих інкубаторних Муличчиних курей, яких вона також позначала чорнилом, щоб не плутати з сусідськими й ненароком не поламати ноги власній птиці, якщо застане в себе на грядках. Коли одна абітурієнтка ненароком розсипала сіль, інша послужливо подала їй кілограмовий пакет цукру, й та взялася сіяти ним через ліве плече, вигукуючи: «То не сіль, не сіль, не сіль! А цукор, цукор, цукор!».

Збираючись бігти дізнаватися оцінки за вчорашній іспит, я забула напахчену духами хустинку, а коли з коридору повернулася за нею в кімнату, дівчата в один голос закричали:

— Погана прикмета! Не повезе!

— Ти отримаєш сьогодні «двійку»!

— Або «трійку».

— Це у кращому разі.

— Але, швидше за все, таки «двійку»!

Я тільки розсміялася. Проте коли почала наближатися до педінституту, чомусь дуже розізлилася на себе, що поверталася за хустинкою. Можна було по дорозі купити нову! Он, у кожнім кіоску лежать купами — гребінці, хустинки, шпильки.

Абітурієнти товклися всередині ґанку, де на стіні висіли друковані списки вступників, вірніше, навіть не прізвища абітурієнтів, а номери, проти яких було виставлено оцінки. Так, розпочнемо! Спеціальність «Фізика» — не підходить, «Історія» — не моє, «Початкове навчання» — ні, «Математика» — також ні. О, «Філоло…»! Швидше, швидше, швидше! Де ж той сімдесятий номер? «Двійка»?! Ще раз: шістдесят третій, шістдесят четвертий… шістдесят дев’ятий… Сімдесятий — ні, помилки нема!

Я ледве вийшла на подвір’я. Знесилено сіла на лавочку. Що тепер мені скаже Володимир Романович? А тато? А мама? Що скаже, скаже, скаже, скаже… Скаже?

Такого бути не може! Чому в мене «двійка»? Чому, чому, чому, чому? Чому!

Мені вліпили негативну оцінку, бо я запізнилася. Гримала у двері кулаками. Сперечалася. Погрожувала викликати міліцію. Написати в міністерство. Мені помстилися!

На «двійку» написати твір я не могла! На «четвірку» — так. Навіть, можливо, на «трійку», хоча це дуже малоймовірно. Твір я здала не перевіреним, факт! Якісь огріхи могли проскочити. Але щоб написати аж на «двійку»? Ні, тут щось не так! Тут узагалі все не так! Я — і «двійка» за твір? Безглуздя! Абсурд! Нісенітниця!

Біля мене сідає якесь розфуфирене подружжя. Жінка витирає очі ріжком власної білосніжної мережаної хустки, стараючись не розмазувати туш, чоловік черговий раз товкмачить їй про якийсь ректорський фонд, якісь заброньовані ректорські місця поза конкурсом. З їхньої розмови я ловлю найголовніше для мене: «Ректор усе може», «Від ректора усе залежить», «Він тут головний!».

Зриваюся з місця. Як я не здогадалася, що мені треба потрапити до ректора! Я хочу бачити свій твір! Треба вимагати, щоб ректор викликав того, хто мою роботу перевіряв! Зараз сюди точно приїде міліція! А якщо сьогодні ще й відправлю телеграму до Києва, то завтра прибуде й міністерська перевірка! Мені тепер уже все одно! Після «двійки» я нікого не збираюся боятися.

Перейти на страницу:

Слоньовська Ольга читать все книги автора по порядку

Слоньовська Ольга - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mybrary.info.


Дівчинка на кулі отзывы

Отзывы читателей о книге Дівчинка на кулі, автор: Слоньовська Ольга. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор mybrary.info.


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*