Mybrary.info
mybrary.info » Книги » Документальная литература » Публицистика » Історія польсько-українських конфліктів т.1 - Сивіцький Микола (бесплатные онлайн книги читаем полные версии .TXT) 📗

Історія польсько-українських конфліктів т.1 - Сивіцький Микола (бесплатные онлайн книги читаем полные версии .TXT) 📗

Тут можно читать бесплатно Історія польсько-українських конфліктів т.1 - Сивіцький Микола (бесплатные онлайн книги читаем полные версии .TXT) 📗. Жанр: Публицистика. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте mybrary.info (MYBRARY) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Б. Водні і шосейні дороги

Загальна довжина шосейних доріг на території Львівського, Станіславського і Тернопільського воєводств становить 39 981 км, водних доріг — 3095 км. Кількісний стан державних функціонерів і працівників самоуправління, зайнятих у цій галузі транспорту, і національні відносини представляє таблиця (додаток № 4).

З цього порівняння випливає, що на загальну кількість державних функціонерів, зайнятих постійно у відділі Міністерства транспорту Львівського, Станіславського і Тернопільського воєводств, у кількості 437 є 378 поляків, 46 українців, 13 інших національностей. Якщо йдеться про працівників самоврядування, щодо яких Міністерство транспорту має обмежені можливості впливу, то на загальну кількість 2006 припадає 1489 поляків, 500 українців, 4 інших національностей. На керівних посадах українців немає.

Частина II. Заходи, спрямовані на проведення структурних змін

А. Осадництво і мандрування (міграція)

Прагнучи структурних національних змін на залізниці у Східній Малопольщі, Міністерство транспорту має намір здійснити такі заходи: а) Згідно з інформацією місцевої адміністративної влади і установ II відділу Головного штабу близько 800 залізничних працівників у Східній Малопольщі української національності являють собою надзвичайно шкідливий елемент, а у багатьох випадках навіть небезпечний для інтересів залізниці і держави… Ті з них, хто через формальні причини не може бути звільнений зі служби, будуть переведені до інших залізничних дирекцій, розташованих у центральних округах, і розміщені окремо у службових підрозділах меншого значення (бюро контролю доходів, фінансове, статистики і т. п.). Ці працівники, переселені на нові для них території й оточені поляками, повністю втратять мотивацію для своєї шкідливої діяльності. Звільнені місця від переселення українців будуть зайняті працівниками інших залізничних дирекцій і прийнятими новими працівниками. Вказана акція буде проведена поступово впродовж поточного і наступних років. б) Службова необхідність вимагає постійного здійснення переселень (перестановок). Як кандидати до переселення за межі Східної Малопольщі будуть кваліфікуватись, крім змінюваного елементу, зазначеного у пункті а), також працівники польської національності, а власне:

1) слабші психічно і малосвідомі особи, які через створення родин з особами української національності підлягають або можуть підлягати, а особливо їхнє потомство, русифікації;

2) особи низьких моральних якостей, які байдуже і навіть негативно ставляться до громадської праці й у зв'язку з тим становлять шкідливий скоріше фактор у боротьбі за польський характер південно-східних земель.

Їхні місця займуть працівники з інших дирекцій, вибрані шляхом селекції з цілком певного і національно свідомого польського елементу. в) Буде проводитись акція витіснення українського і непевного елементу зі служб, які мають особливо важливе значення для залізниці, тобто зі служб, безпосередньо пов'язаних з рухом поїздів, важливих залізничних вузлів і т. п.

Посади чергових руху, телеграфістів і т. п. та посади у дорожній службі будуть займатись польським елементом шляхом переселення у межах дирекції Львівської залізниці. Певну кількість посад машиністів і стрілочників через відсутність відповідного резерву у Львівській дирекції буде займати польський елемент шляхом обміну працівників з іншими окружними дирекціями. Акція, зазначена у пунктах б) і в), буде розтягнута на тривалий період часу, бо залежить від суттєвих потреб та інтересів служби. Переселення працівників-поляків у межах дирекції Львівської залізниці відбуватимуться тільки у найнеобхідніших службових випадках, і то з метою надання можливості працівникам звикнути до місцевості і подолання відчуття тимчасовості. Міністерство виділило певні кредити у формі шестимісячних позичок на побудову власних будинків для залізничників. г) Підбір залізничних працівників, якими буде підсилена Львівська дирекція, і прийняття нових працівників на територію цієї дирекції будуть проведені з великою турботою про якість кандидатів. Вибирати будуть тільки кандидатів з чіткою національною позицією, стійких до агітаційних впливів, енергійних, з великим службовим досвідом, суспільно активних і здатних до активної участі у громадській роботі, а перш за все кандидатів, які пройшли обов'язкову військову службу, офіцерів і підофіцерів, які безпосередньо переходять з військової служби, колишніх незалежників і т. п. З метою зміцнення польського елементу, і не тільки з погляду якості, але й кількісно, на територію Львівської дирекції будуть переводити багатосімейних працівників.

На території центральних залізничних дирекцій є багато працівників, які походять із земель Східної Малопольщі. У свій час вони були залучені до цих дирекцій як професійно підготовлений елемент, що вирізнявся своєю загальною кваліфікацією. Ці працівники у міру службової можливості будуть повернені на батьківські терени. д) Заповнення місць, звільнених шляхом природного убування, буде здійснюватись через набір нових працівників швидше з центральних і західних воєводств, а не з місцевого населення. Це суттєво вплине на збільшення кількісного стану молодого польського елементу в Східній Малопольщі. Компетентні польські службовці повинні підготувати і схилити місцеву польську молодь до співпраці у торговельних і промислових установах, а не в державній адміністрації.

Про слушність такої точки зору свідчать труднощі акліматизації на тамтешньому ґрунті купців і торговців з центральних воєводств через відсутність знання місцевого ринку, небажання місцевого суспільства і добру організацію місцевих українських установ. Тамтешня молодь, яка знає місцеві умови, могла б ефективно конкурувати і витискати з торгівлі місцевий український елемент. е) Міністерство транспорту розгляне можливість прийому на залізничну службу певної кількості лояльного елементу з числа української інтелігенції (з середньою і вищою освітою) і працевлаштування його у центральних дирекціях — у підрозділи і служби, які не мають великого значення (фінансові установи, контроль доходів і т. п.). Такі дії знайшли б зрозуміння в тому, що українська молодь після закінчення середніх і вищих навчальних закладів не може знайти собі відповідної для неї роботи за фахом, отримує цю працю в українських установах, хоча і малооплачувану, але таку, що залишає їм достатньо багато вільного часу, який вони використовують для антипольської пропаганди. З огляду на освіту й інтелігентність вони будуть тим шкідливішим елементом.

Зазначені вище кадрові наміри будуть застосовуватись і до державних функціонерів з Міністерства транспорту, зайнятих у транспортно-будівельних відділах воєводських управлінь, у повітових дорожніх управліннях і державних водних управліннях. Це завдання легше з уваги на менший відсоток державних функціонерів української національності (10 %) порівняно із значним напливом цього елементу в польській державній залізниці. Більша увага буде звернена на Станіславське воєводство, де відсоток українців є найбільшим (22 %).

На кадрові рішення стосовно працівників повітових відділів, як функціонерів самоврядування, Міністерство транспорту не має належного впливу. У цій справі відповідні рішення розв'язує скоріше Міністерство внутрішніх справ. Відсоток українців у службі самоврядування на терені Східної Малопольщі становить близько 26 % загальної кількості працівників самоврядування, але цей елемент розосереджений нерівномірно, а точніше: у Станіславському воєводстві становить аж 49 %, тоді як у Тернопільському воєводстві — 14 %, а у Львівському — 19 %.

Зазначена акція, пов'язана з кадрово-територіальним господарюванням з метою зміцнення польського елементу у Східній Малопольщі, як залежним від мотивів служби, бюджету, права і т. п., і через те розрахована на тривалий час, у першу чергу буде проводитись вздовж головних ліній, важливих з погляду економіки чи обороноздатності, і також вздовж «польських артерій».

Одночасно з вищевказаними діями належить проводити акції сільського осадництва на територіях, де проживає виключно українське населення і які можуть стати мостами між «островами польськими», і то перш за все вздовж колії, наприклад, на дільницях:

Перейти на страницу:

Сивіцький Микола читать все книги автора по порядку

Сивіцький Микола - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mybrary.info.


Історія польсько-українських конфліктів т.1 отзывы

Отзывы читателей о книге Історія польсько-українських конфліктів т.1, автор: Сивіцький Микола. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор mybrary.info.


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*