Mybrary.info
mybrary.info » Книги » Разное » Вареники, млинці, пампушки… - Зварич Петро Прокопович (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗

Вареники, млинці, пампушки… - Зварич Петро Прокопович (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗

Тут можно читать бесплатно Вареники, млинці, пампушки… - Зварич Петро Прокопович (читать книги полностью без сокращений бесплатно .TXT) 📗. Жанр: Разное. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте mybrary.info (MYBRARY) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Жовтки розчиняють у 1 склянці молока і вливають у готову опару, всипають ще по 1 склянці пшеничного і гречаного борошна, вливають 1 ложку розтопленого масла, кладуть сіль, добре підбивають, підливають трохи теплого молока, додають піну збитих білків, вимішують, дають ще раз підійти і випікають млинці, не мішаючи тіста.

На 4 склянки пшеничного борошна — 4 склянки гречаного борошна, 5 яєць, 5 склянок молока, 50 г дріжджів, 1 ст. ложку масла, 2 чайні ложки солі.

Млинці пшоняно-гречані

Спочатку варять на воді з 2 склянок пшона в'язку кашу, охолоджують і протирають через сито. За 4 год до випікання беруть неповну склянку гречаного борошна, обливають окропом так, щоб тісто вийшло дуже густе, розмішують його доти, поки не остигне, додають розведені в теплій воді дріжджі і дають підходити доти, поки поверхня тіста не потріскається від пухирців вуглекислого газу, які свідчать про те, що опара готова. Тоді в опару кладуть всю протерту кашу, всипають 3 склянки гречаного борошна, солять і доливають теплої води стільки, щоб тісто після старанного розмішування було схоже на свіжу сметану, ставлять його в тепле місце, дають знову підійти і випікають млинці.

На 3 3 /4 склянки гречаного борошна — 2 склянки пшона, 6 склянок води, 50 г дріжджів, 1 чайну ложку солі, 50 г масла.

Млинці червоні

Половину пшеничного борошна розводять половиною норми молока, додають розведені в теплому молоці дріжджі, замішують опару, яка має бути схожою густотою на сметану, розмішують кописткою до однорідної маси і ставлять у тепле місце, щоб підійшла.

Коли опара підійде, в неї вливають розтоплене масло, розтерті жовтки, всипають другу половину борошна, вливають решту молока, розмішують, і коли тісто знову підійде, його солять, додають збиті в піну білки, обережно перемішують і випікають млинці.

Червоні млинці повинні бути тонші, ніж гречані, а гречані вважаються хорошими, якщо вони завтовшки в півпальця. Найкраща приправа до млинців — це зерниста ікра. Можна подавати млинці з січеними крутими яйцями, якими посипають млинці на сковороді перед тим, як починати пекти.

На 6 склянок пшеничного борошна — 6 склянок молока, 50 г дріжджів, 5 яєць, 60 г масла для мащення сковороди.

Млинці манні

В 1 склянку кипяченого молока всипають манні крупи, кладуть масло і варять звичайну манну кашу, яку охолоджують. Незадовго до смаження млинців у манну кашу всипають пшеничне борошно, розводять масу 2 склянками молока, кладуть збиті яйця, сіль, розмішують тісто до гладкості і випікають млинці на маленьких сковорідках. Подають їх з вершковим маслом.

На 3 /4 склянки манних крупів — 3 склянки молока, 3 /4 склянки пшеничного борошна, 1 /2 ст. ложки масла, 2 яйця, 1 чайну ложку солі, 50 г вершкового масла.

Млинці пшеничні швидкі

В каструлю розтирають з вершковим маслом жовтки, додають пшеничного борошна й підбивають кописткою. Коли маса стане однорідною, її розводять кислим молоком і розмішують. Білки збивають в піну, замішують їх у каструлі з масою, знову підбивають кописткою і випікають млинці.

На 2 1 /2 склянки пшеничного борошна — 4 яйця, 100 г вершкового масла, 2 склянки кислого молока.

Млинці пшоняні

Пшоно добре промивають у теплій воді, заливають молоком, розварюють і протирають через сито. В одержану масу кладуть розведені в теплому молоці дріжджі, всипають пшеничне борошно, розводять теплим молоком і ставлять у тепле місце, щоб підійшла. Коли опара підійде, в неї кладуть топлене масло, сіль і розтерті жовтки. Як тільки тісто буде готове, білки збивають в піну, кладуть у тісто, обережно вимішують і випікають млинці на маленьких сковорідках.

На 2 склянки пшона — 6 склянок молока, 100 г масла, 50 г дріжджів, 2,5 склянки пшеничного борошна, 10 яєць, 1 чайну ложку солі.

Млинці без дріжджів

Гречане і пшеничне борошно розмішують у холодному молоці, підливаючи його потроху, щоб не утворилися грудочки. Потім до тіста додають добре збиті яйця і незадовго до випікання кладуть соду, розведену в 2 ст. ложках води. З приготовленого тіста випікають маленькі млинці і подають на стіл з розтопленим вершковим маслом або сметаною.

На 1 склянку гречаного борошна — 1 склянку пшеничного борошна, 3 склянки молока, 1 ст. ложку соди, 2 ст. ложки води, 1 ст. ложку масла, 1 /2 склянки масла або 1 склянку сметани.

Млинці з білого хліба

Черствий білий хліб натирають на терці, попередньо знявши з нього скоринку, а потім розмочують у молоці і протирають через сито. Яйця добре розтирають, кладуть сіль, 1 /2 норми хліба і борошна, підбивають тісто до пишності і розмішують з другою половиною хліба. З цього тіста на маленьких сковорідках випікають млинці і подають з варенням.

На 400 г черствого хліба — 7 склянок молока, 6 яєць, 3 склянки пшеничного борошна, 1 ст. ложку масла, 2 ст. ложки жиру, 1 чайну ложку солі, 1 /2 склянки варення.

Млинці з кукурудзяного борошна

Кукурудзяне борошно розмішують з 3 /4 норми гарячого молока. Дають остигнути, після чого додають пшеничне борошно, дріжджі, вливають решту молока і ставлять на 2 год в тепле місце для бродіння. Потім додають розтерті яєчні жовтки, збиті в піну білки і вершки, солять, обережно розмішують півгодини, випікають і подають на стіл з розтопленим вершковим маслом або сметаною.

На 2 склянки кукурудзяного борошна — 5 склянок молока, 2 1 /2 склянки пшеничного борошна, 50 г дріжджів, 6 яєць, 6 ст. ложок сметани, 2 ст. ложки жиру.

Млинці яблучні

Кислуваті яблука печуть у духовці і протирають через сито. Половину борошна розводять молоком, додають дріжджів і ставлять в тепле місце. Коли опара підійде, в неї кладуть яблучне пюре, розтоплене масло або маргарин, всипають решту борошна, кладуть яйце, підбивають тісто кописткою до гладкості, солять, розводять вершками до густоти сметани і ставлять у тепле місце, щоб воно знову підійшло, після чого випікають млинці.

На 2,5склянки пшеничного борошна — 3 яблука середньої величини, 50 г дріжджів, 3 /4 склянки топленого масла (або маргарина), 2 яйця, 1 склянку вершків, 1 склянку молока.

Перейти на страницу:

Зварич Петро Прокопович читать все книги автора по порядку

Зварич Петро Прокопович - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mybrary.info.


Вареники, млинці, пампушки… отзывы

Отзывы читателей о книге Вареники, млинці, пампушки…, автор: Зварич Петро Прокопович. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор mybrary.info.


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*