Mybrary.info
mybrary.info » Книги » Проза » Современная проза » Многії літа. Благії літа - Дочинець Мирослав Іванович (лучшие книги читать онлайн бесплатно txt) 📗

Многії літа. Благії літа - Дочинець Мирослав Іванович (лучшие книги читать онлайн бесплатно txt) 📗

Тут можно читать бесплатно Многії літа. Благії літа - Дочинець Мирослав Іванович (лучшие книги читать онлайн бесплатно txt) 📗. Жанр: Современная проза. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте mybrary.info (MYBRARY) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Коли ми народжуємось, то плачемо, а всі сміються. Коли помираємо, інші плачуть. Отже, нам залишається сміятися.

Твоя цілість

Проси триєдиної цілости — тіла, духу і серця. І живи в ній твердо і радо. Не ламай себе і не подвоюй. Ні в праці, ні в бажанні, ні в помислі. Бо ти не гадина — і розсічені кусні тіла й душі не відживуть.

Проси собі цілости. А отже, — будь у єдности з собою. Будь одним, а не різним. Будь одному вірним. Будь з одними до кінця, а не з різними — коротко.

Будь з одною, бо в ній є все те, що-і в інших, і тільки-для тебе.

В цьому твоя цілість. Твоя цілісність. Зернина, що впала на землю, повітря не шукає.

Красиве і корисне

Все тобі можна. Але не все потрібно. Все тобі дозволяється, але не все корисне. Вибирай, не те, що хочеться, а те, що потрібно. Я не покликаю тебе вибирати лише корисне. Життя буде пісним. Я, приміром, з корисного і красивого частіше вибираю-красиве. Серце бере гору над розсудом.

Перше слово вранці — Богу!

Вирівнюй душу

Безнастанно вирівнюй свою душу. Внутрішнім спокоєм вирівнюй, гарним настроєм, добрим помислом, порядністю стосунків, гідними справами і, звичайно, молитвою чи духовними роздумами.

Душа людська крихка. І взагалі людина дуже крихка. Це слід завжди пам’ятати, коли щось чекаєш від людей, а дістаєш не те. Коли хочеться їх судити; коли не бачиш від них удячності; коли сам себе не розумієш, боїшся своєї слабості. Але такі ми є в Господа. І такими він приймає нас.

Веселість на годину 

Алкоголь худих висушує ще більше. Повних ще більше повнить. У здорових забирає здоров’я. У хворих — життя. Сильних утомлює, а від слабих відбирає останні сили. Сумних звеселяє на годину. Розумних робить дурними, а дурним здається, що вони розумнішають. Але це різновид безумства. Невинних алкоголь робить винними, а вільних — невільними. То пити чи не пити?

Навчися відмовляти

Не відмовляй по можливості іншим, але відмовляй собі. Бо все життя — це відмова від чогось. Аж до останньої відмови під цим небом — від усього. Навчися відмовлятися і побачиш, скільки непотрібного і обтяжливого відпаде. І обновишся. Бо порожнє — новим наповнюється.

Коли під гнітом тягарів, не знаєш, що скинути з себе, перше, що скинь, — гордощі. Все інше поступово само впаде. І не буде що втрачати.

Молодий дідо

Не раз я чую: ми вас пам’ятаємо дідом уже сорок років. І завжди однаковим. Як це вам удається? Їм кортить почути секрет одним словом, і одразу, і щоб це було доступне кожному.

І тоді я кажу: буряки! їжте щодня червоні буряки. Бодай скибку.

Добре й квас буряковий пити. Дуже помічний від кров’яного тиску. У 3-літрову банку вкинути 3 невеликі бурячки, ложку цукру і залити холодною водою. На сьомий день квас готовий. Пийте вранці й увечері.

Не шукай слави

Не шукай слави — і вбережешся. Бо прославляючи себе, втрачаєш себе. Якщо втратив славу — не сумуй. Доля оберігатиме тебе ліпше, ніж раніше.

Я не прославляю нікого з людей. Зате не стомлююся прославляти яблуко, огірок, ягоду, хліб, росу, криницю, сонце, яке завжди зі мною. Пташину, що співає чомусь для мене. Пса, який відданий мені святою вірністю.

Слухай людей

Слухай людей — і все, що треба, почуєш. А якщо сам чогось не можеш зрозуміти, розкажи це іншому, другому, третьому — і побачиш, що розуміння прийде. Добрий слухач допоможе підняти його зі споду твого серця.

Завжди знайдеться, чим поділитися з кимось. А якщо немає нічого, то залишається гарне слово.

Ми — піщинки ріки часу

День нинішній цінуй більше, ніж завтрашній. І так щодня. Бо тільки те твоє, що дістав ти сьогодні, в оцю мить.

Рости, піднімайся, з кожним днем. Піднімайся, як сік по дереву.

Чим більше праці ти ущільнюєш у своєму житті, чим більше роботи, зусилля і пізнання — тим воно довше — життя. Не марнуй часу, втискай у нього корисний і радісний труд.

Воду пий зі скляного, а краще з глиняного посуду. Перед тим, як випити, потримай горня двома руками, щоб вода „впізнала” тебе і дала тобі твоє.

Потерпаєш від високого тиску! Не гріши! Не бреши! Не заздри! Не зраджуй!

Для тривкого чоловічого здоров’я раджу спати одному в ліжку і бажано одному в кімнаті. І не в тісній білизні.

Матка навіть з вулика вилетіти не може, коли наїдається вдосталь. Щоб вивести рій, бджоли починають її мало годувати. Вона скидає вагу і стає на крила. В розквіт своєї імперії римляни їли один раз удень. А в пору її занепаду-чотири рази.

Не пускай пусто за вітром своє тепло. Велика ватра швидко горить і обпікає. А мала і в попелі жар береже.

Ніколи не думай, що сієш у пустий чи неродючий грунт, що твій плід не зійде, затопчеться. А якщо і вродить, то скористаються ним інші, а не ти. Просто сій, бо так належиться тобі, котрий ходить по цій землі. Бо й ти — насінина, кинута з Неба.

Навчися споглядати мудрий спокій природи — і сам будеш спокійним і мудрим.

Не важливе забувай, витісняй його з пам’яті важливим.

Не струджуй себе. Всієї роботи й так не переробиш, а сили надірвеш. Працюй до першого поту і спочивай. Добре, коли робиться з охотою. Якщо робота не йде, знайди інше заняття. Потім повернешся до роботи. Бо навіть інструмент, буває, кориться роботі. А що вже казати про людину.

Говори завжди правду і пам’ять твоя буде не втомливою, свіжою.

Дуже добре для очей дивитися на вранішнє сонце.

Житейські турботи виснажують. Турботи духовні наснажують

Все, що прекрасне довкола тебе, — твій насущний хліб для душі.

Зустрів людину — порадуй її. Бодай теплим поглядом. І сам зігрієшся.

Якщо очі і вуха в тебе відкриті вдень, то вночі, уві сні, — можеш щось важне побачити й почути. Але спи безтурботно, глибоко, солодко.

Нічого не слід страшитися, крім страху. А отже -й боятися нічого не треба, бо лякає нас більше сам страх, а не те, від чого він виникає.

Пам’ятайте: щодня — не менше, ніж півгодини фізичної праці чи інших фізичних зусиль. Це наш відкуп за подарований день. Добре коли ця праця чи вправи — на землі. Земля це зацінить. Земля тримає тих, котрі її тримаються.

Будь м’яким, щоб не зломитись. Будь твердим, щоб не зігнутись.

Хочеш довго жити — частіше дивися на зелену траву, на ріку, на гарних жінок. Не відмовляйся від жінки ні в якому віці. І це подовжить твій вік і сповнить його теплом.

Не треба нікого скидати з гори. Сам піднімайся в гору, якщо хочеш там бути. А скидати інших не треба. Ті, що на гору раз зійшли, нехай там залишаються, якщо можуть і хочуть. Високі місця ще більше вивищують достойного і покажуть нікчемність нікчемного.

Ким ти є зараз і що ти робиш зараз — це має сенс. А не те, ким ти був і що ти робив.

Якщо не можеш сотворити благо, то хоча б відійди від зла. Це перший крок до блага.

Не варто говорити про щось серйозне більше півгодини. Бо тебе не слухатимуть. Багато говорячи, скажеш багато дурниць.

Уникай брехні, але й правду не всю кажи — щоб не ранити, не образити когось.

Коли мене довго немає вдома і я вертаюся, то бачу як мої кущі радо тремтять листям. Бо я з ними розмовляю.

Ми нічого не даємо цьому світові. І нічого не забираємо в нього. Це світ усе нам дає і все забирає. Ми — як піщинки ріки часу. Золоті піщинки.

Крупинки мудрості від А. Ворона

Гіркі тому віки, кому треба ліки.

Вечір покаже, який був день.

Ко мало не хоче — много не дістане.

Дірявий міх нико не наповнить.

Перейти на страницу:

Дочинець Мирослав Іванович читать все книги автора по порядку

Дочинець Мирослав Іванович - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mybrary.info.


Многії літа. Благії літа отзывы

Отзывы читателей о книге Многії літа. Благії літа, автор: Дочинець Мирослав Іванович. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор mybrary.info.


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*