Mybrary.info
mybrary.info » Книги » Дом и семья » Кулинария » Напитки домашнего приготовления - Кравченко Нина (электронная книга txt) 📗

Напитки домашнего приготовления - Кравченко Нина (электронная книга txt) 📗

Тут можно читать бесплатно Напитки домашнего приготовления - Кравченко Нина (электронная книга txt) 📗. Жанр: Кулинария. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте mybrary.info (MYBRARY) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Яблучний напій

Беруть 1,5 кг яблук (краще золотий ранет, як найдухмяніший) обчищають їх, дрібно нарізають і заливають у скляній банці або в емальованій каструлі 2 л води, вичавлюють туди сік з 2 цитрин, кладуть дрібно нарізану цедру з 1/2 цитрини, всипають 200 г цукру, накривають покришкою і залишають так на 12 год. Після цього добре перемішують, вичавлюють через полотняний мішечок сік, переливають в скляну вазу і ставлять на лід.

Подаючи на стіл вливають у вазу пляшку охолодженого шампанського і за столом розливають напій в келихи і п'ють через соломинку.

Горобинівка

Прихоплені морозом ягоди горобини всипають в бутель, наповнивши його до половини, заливають горілкою і виставляють на сонце на 2–3 місяці. З цукру і води варять сироп і змішують його з процідженою настойкою. Горобинівку розливають в пляшки і закорковують.

На 1 кг горобини -2л горілки.

Мед домашній

4 кг меду розводять в 6 л води, дають кілька разів закипіти, кладуть 50 г хмелю і ставлять в холодне місце, щоб перебродив. Потім проціджують, розливають в пляшки і закорковують.

Мед межигірський

Беруть 6 л води, 1,5 кг меду, 1 яєчний білок, добре все перемішують і варять на легкому вогні протягом години. Під час варіння в мед додають по 0,5 г імбиру, мускатного горіха, кориці і 2 гвоздики. Коли увариться четверта частина меду і спливуть покладені в нього спеції, а сам мед стане прозорим, його знімають з вогню і охолоджують. Після цього мед проціджують в барило, додають в нього столову ложку свіжих пивних дріжджів, накривають товстою тканиною і ставлять в тепле місце для бродіння. Коли мед перебродить, барило міцно забивають, виносять в холодне місце і тримають там 7 місяців, потім розливають в пляшки, закорковують і зберігають в холодному місці.

Мед старосвітський

8 кг меду розмішують з 18 л води і кип'ятять на легкому вогні доти, поки не википить рідина до 9 л. Потім мед знімають з вогню, охолоджують, кладуть в нього намочену в пивних дріжджах половину батона, попередньо зрізавши скоринку, додають 1 чайну ложку хмелю і ставлять бродити. Якщо мед бродить погано, додають ще 1 ст. ложку дріжджів. Через годину після початку бродіння батон виймають, мед проціджують і вливають в міцне барило, куди кладуть зав'язаними в рідке полотно 4 г кардамону і 1,5 г гвоздики. Барило після цього щільно забивають і ставлять на 12 днів у холодне місце (на лід, в льох). Потім мед розливають в пляшки, закорковують, осмолюють і зберігають в холодному місці. Пити мед можна через 2 місяці.

Мед київський

Беруть 3 кг кращого меду, добре розмішують з 6 л води, ставлять на плиту і варять 3 год. з моменту закипання. Після цього в посудину з медом кладуть 80 г хмелю, який треба зав'язати в мішечок з рідкого полотна разом з камінцем, щоб хміль не спливав. Мед з хмелем варять 1 год. і доливають посудину з медом окропом до попереднього рівня. Після доливання дають меду ще раз закипіти, знімають з вогню і накривають полотном. В теплому вигляді мед проціджують через рідке полотно в таку посудину, щоб 1/5 її об'єму залишалась незаповненою і ставлять в тепле місце з температурою 20–22 С. Через 3 тижні перевіряють, як мед бродить. Якщо мед вже перебродив, в нього вливають чайну заварку (1 чайна ложка чаю на 1 склянку окропу) і обережно проціджують. Мед розливають в пляшки, закорковують і п'ють не раніше, як через півроку. Чим довше стоїть мед, тим він смачніший.

Пиво запорозьке

100 г хмелю, добре розтертого з борошном і 3 склянками цукру, заливають 9-10 л окропу, дають настоятися протягом 2–3 год., проціджують, зливають ще теплим в барило, додають туди 2 склянки темної патоки і 50 г дріжджів, розведених в теплому настої. Коли пиво перебродить, його розливають в пляшки, закорковують і зберігають до вживання в холодному місці.

Пиво мошногорське

Велику пригорщу сухого хмелю, 2,5 кг житнього солоду, 600 г цукру або меду заливають 4 л води, ставлять на вогонь і кип'ятять 30 хв. Після цього охолоджують до теплого стану, додають 100 г розведених у воді дріжджів, переливають в барило, вливають ще 15 л води, розмішують, накривають теплою тканиною і дають бродити 4 доби. Пиво можна підфарбувати перепаленим цукром. Коли пиво перебродить, його розливають в пляшки, закорковують і зберігають в холодному місці.

Квас хлібний

Беруть 2 кг кислого чорного хліба, ріжуть на шматки і добре висушують його до рум'яного кольору. Одержані сухарі кладуть в невелику діжку, заливають 12 л окропу і залишають стояти 10–12 год., потім проціджують. Окремо беруть 50 г дріжджів і 2 ст. ложки пшеничного борошна, розмішують в невеликій кількості настою з сухарів, ставлять в тепле місце і дають підійти. Заварюють 20 г м'яти, добре її прокип'ячують і всипають в неї 700 г цукру.

Як тільки дріжджі піднімуться, їх виливають в настій з сухарів, додають м'яту з цукром, добре вимішують, накривають серветкою і ставлять в тепле місце, поки не з'явиться зверху густа піна, яку старанно знімають, бо інакше квас буде дуже бродити в пляшках. Рідину обережно зливають крізь сито, накрите білим полотном, в якусь посудину, а потім розливають в пляшки, не наливаючи їх вщерть.

Пляшки закорковують і ставлять в холодне місце. Через 12 год. квас можна пити.

Квас броварський

Змішують 12 л окропу з 1,5 л пива, кладуть в цю суміш 600 г цукру, 200 г родзинок, сік з 1 цитрини і цедру з 1/2 цитрини, накривають товстою тканиною і залишають так стояти на 3–4 год. В охолоджену рідину кладуть 25 г дріжджів і ставлять її в тепле місце. Коли квас забродить і зверху вкриється піною, його проціджують крізь марлю або густе сито, розливають в пляшки, кладуть у кожну з них по 2–3 родзинки, закорковують і зав'язують шпагатом. Коли в пляшках з'явиться піна, їх виносять в холодне місце. Через добу квас можна пити.

Квас журавлиновий

1 кг журавлини розминають, заливають 5 л води, кип'ятять і проціджують. В проціджену рідину всипають 1 кг цукру і повторно доводять до кипіння. Розводять в квасі 10 г дріжджів, кладуть їх в охолоджену після кипіння рідину і залишають на добу для бродіння. Після цього проціджений квас розливають в пляшки, кладуть в кожну з них по 2–3 родзинки, закорковують і обв'язують шпагатом. Через 2–3 дні квас готовий.

Квас цитриновий

В 15 л окропу кладуть 200 г родзинок, 1,5 кг цукру, 6 цитрин, розрізаних на чотири частини, без кісточок і охолоджують. В охолоджений настій кладуть 100 г дріжджів і залишають на 12 год., після чого проціджують, дають трохи постояти, розливають в пляшки, закорковують і виносять в холодне місце. Через 3–4 дні квас готовий.

Квас малиновий

В барило кладуть 800 г житнього солоду, 2 кг малини, 400 г житніх сухарів, 1 кг цукру, 1 склянку розведених дріжджів (100 г сухих), заливають 27 л перевареної холодної води і ставлять в тепле місце на тиждень, а коли перебродить, барило виносять в холодне місце на 2 дні. Після цього рідину обережно зливають, а в гущу, що залишилась, наливають 3–4 л перевареної охолодженої води, розмішують, проціджують, зливають обидві рідини в казан або велику каструлю і варять на слабкому вогні 15 хв. весь час збираючи піну. Потім рідину проціджують крізь сито, охолоджують, розливають в міцні пляшки, закорковують, обв'язують шпагатом, осмолюють і зберігають в прохолодному місці.

Квас запорозький

В барилі з 50 л окропу обварюють 7 кг житніх сухарів і настоюють протягом 8 год. Після цього чистий сирівець зливають в іншу посудину, кладуть 1 1/2 склянки дріжджів, 1,5 кг цукру, одну нарізану кружальцями цитрину без кісточок і дають постояти ще 8 год.

Перейти на страницу:

Кравченко Нина читать все книги автора по порядку

Кравченко Нина - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mybrary.info.


Напитки домашнего приготовления отзывы

Отзывы читателей о книге Напитки домашнего приготовления, автор: Кравченко Нина. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор mybrary.info.


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*