Mybrary.info
mybrary.info » Книги » Детективы и триллеры » Криминальные детективы » Автограф для слідчого - Самбук Ростислав Феодосьевич (читать полные книги онлайн бесплатно TXT) 📗

Автограф для слідчого - Самбук Ростислав Феодосьевич (читать полные книги онлайн бесплатно TXT) 📗

Тут можно читать бесплатно Автограф для слідчого - Самбук Ростислав Феодосьевич (читать полные книги онлайн бесплатно TXT) 📗. Жанр: Криминальные детективы. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте mybrary.info (MYBRARY) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

— Подивіться ще в кабіні. Може, відбитки пальців чи ще якийсь слід?

Запорожцева кивнула й полізла до кабіни, а Козюренко підкликав шофера.

— Раніше бачили отого хлопця в сірій куртці? — запитав.

— Не можу твердити.

— І все ж він не раз бував біля студії,— впевнено мовив полковник.

— Можливо, але я не помічав.

Обстеживши кабіну, Запорожцева зібрала зразки грунту а коліс, сфотографувала машину. Взяла від­битки пальців у шофера, щоб звірити з тими, які зна­йшла в кабіні.

Червневий день довгий, та, коли вони виїжджали з подвір’я автоінспекції, вже смеркало.

Вранці подзвонили з Ялти й повідомили, що Іван Гаврилович Байдачний, наскільки вдалося встановити працівникам міліції, пробув там лише добу, влашту­вав сім’ю у знайомих, а сам вилетів до Ростова-на-Дону.

— Ростов — місто велике, — сумно посміхнувся Козюренко. — І все ж, Якове Павловичу, Байдачного треба знайти. Вилітайте, а я подзвоню, щоб вас там зустріли.

Переговоривши з працівниками Ростовського кар­ного розшуку, Козюренко поїхав на квартиру Галати. Відчинила йому жовтолиця, з червоними очима жін­ка. Зиркнула на Козюренка неприязно і, не відповів­ши на привітання, гойднула головою, запрошуючи увійти.

Галати займали окрему однокімнатну квартиру в новозбудованому будинку. Видно, жили скромно, меблі — мішанина різних стилів: ліжко з нікельова­ними кульками й нове зручне крісло. В кутку старень­кий телевізор “Рекорд”, а на ньому гіпсова статуетка балерини.

Жінка запросила Козюренка сісти в крісло, а сама примостилася на ліжку, прихилившись плечем до спинки. Полковникові здалося: якщо б не прихилилася, не втрималася б і впала. Дивилася на Козюренка згаслим поглядом, і полковник подумав, що його сло­ва не доходять до жінки, затнувся й повторив, а вона кивнула на ознаку того, що зрозуміла його.

— Сподіваємось на вашу допомогу, шановна Маріє Петрівно, бо мусимо знайти вбивць вашого чоловіка і, безумовно, знайдемо. Ми глибоко співчуваємо вам і впевнені, що ви жінка мужня і знайдете сили, щоб відповісти на деякі мої запитання.

Жінка кивнула, і якийсь вогник майнув у її очах.

— Вони розтрощили Іванові голову… — сказала ледь чутно. — Падлюки! — вигукнула раптом. — І ку­ди ви дивитесь, міліція називається!

Козюренко знав, що в таких випадках марні ви­правдання і логічні доводи — просто треба, щоб згас спалах емоцій і людина заспокоїлась.

— Ми затримаємо вбивць вашого чоловіка, — мо­вив якомога переконливіше, — і мені чомусь здається, що один з них досить добре знав Івана Васильовича. Чоловік не розповідав вам про своїх нових знайомих?

Жінка скривилася, наче хотіла заплакати, та від­повіла досить спокійно:

— Недавно він на швейній, і там усі нові знайомі. Тільки почав працювати.

— А поза фабрикою?

Жінка безнадійно махнула рукою.

— П’яничка якийсь з’явився… У пивній здибали­ся. Еге ж бо, хто з порядних людей вештається по пивних?

— Розкажіть про цього п’яничку. Давно вони по­знайомилися?

— Тижнів зо два. Іван прийшов напідпитку й ка­же: гарну людину зустрів, компанійську. Пляшку розпили й погомоніли.

— Де познайомилися?

— У шашличній біля ресторану “Зозуля”. Іван ще казав, що не витратив жодної копійки, пляшку, мовляв, Семен замовив.

— А прізвище, по батькові?

— Семен, і все… Казав — директор магазину.

— Якого?

— Я так зрозуміла, що промтоварного. Але пору­читися не можу.

— Потім ще зустрічалися?

— Еге ж бо, зустрічалися. Знову мій з’явився назюзюканий. Я до нього: май, чоловіче, совість! А він мені: Семен — це людина! Шапку ондатрову обіцяв дістати, хто ще мені дістане? Я й подумала: еге ж бо, справді порядна людина, на товкучці за шапку ого скільки здеруть, а Іван давно про неї мріяв.

— Шапку обіцяв? — заворушився у кріслі Козюренко. — А не казав, звідки у нього шапки? Може, працює там, де їх роблять?

— То в магазині ж він! — сердито знизала плечи­ма жінка. — Я ж казала — директором, а там рука руку миє, для них шапку дістати, еге ж бо — тьху!

— Семен не казав, де живе? Що-небудь про свою сім’ю?

— Цікавилась я, та що з Івана витягнеш, коли п’яний? У чоловіків по п’янці яка розмова? Ти мене поважаєш?..

— Згадайте, Маріє Петрівно, що ще казав ваш чо­ловік про Семена?

Жінка замислилась.

— Щось про Святошине мовилося… Чи то їхав туди той Семен, до знайомих, чи живе там. Еге ж бо, не можу твердити.

— А зовнішність Семена чоловік не описував?

— Та з нього, коли тверезий, слово важко витяг­нути.

— А коли приходив напідпитку?

— Ні, не казав, я б запам’ятала.

— А в той день… коли це сталося, не згадував Семена?

— Ні. А ви вважаєте, що це він?

— Нічого поки що я не вважаю. Та все може бути, і, якщо пригадаєте щось, подзвоніть мені.

Козюренко залишив номер телефону й підвівся.

Довго розшукувати Байдачного в Ростові-на-Дону Шульзі не довелося; паспортний відділ повідомив, що той зупинився в готелі “Дон”. За годину Шульга осе­лився поруч Байдачного, через один номер.

Байдачного в номері не було. Майор пообідав у ка­фе на першому поверсі, купив кілька газет і сів у го­тельному холі так, щоб бачити кожного, хто входив.

Івана Гавриловича він упізнав одразу. З’явився той о п’ятій пополудні. Одягнутий у модний світлий піджак і зовсім світлі, мало не білі брюки. Чисто ви­голений, у сорочці з розстебнутим верхнім гудзиком і жовтих новеньких босоніжках. Взявши у портьє ключі, зупинився біля кіоска з парфюмерією, довго вибирав щось і нарешті придбав флакон одеколону й тюбик зубної пасти.

Шульга скосував на свої ношені, із збитими під­борами, туфлі, провів рукою по немодних брюках і за­лишився задоволений. Порівняно з Байдачним він ви­глядав справжнім провінціалом — це відповідало тій ролі, яку майор збирався грати, і надало йому впев­неності. Побачивши, що Іван Гаврилович сів у ліфт, він піднявся слідом за ним.

З черговою по поверху вони умовилися. Цю моло­ду й грайливу жіночку порекомендували йому у шта­бі народної дружини. Вона зрозуміла Шульгу з пів­слова — лише уточнила деталі, й тепер, взявши у неї ключ від номера, Шульга ледь помітно підморгнув їй, — мовляв, усе гаразд.

Чергова очима вказала Шульзі на спину Байдачного, який саме зупинився в кінці коридора біля своїх дверей, і опустила вії, даючи зрозуміти, що все гаразд і майор може бути спокійний.

На вулиці стояла спека, було градусів тридцять, Шульга спітнів, хотів прийняти прохолодний душ, та не дозволив собі — мусив бути напоготові кожної секунди, лише вмився холодною водою. І даремно — Байдачний, певно, прийняв ванну, бо минуло вже пів­години, а чергова не дзвонила. Шульга подумав, що Іван Григорович встиг пообідати десь у місті і за­раз заліз під прохолодні простирадла, пережидаючи спеку.

Однак телефон дзенькнув якось невпевнено, і ма­йор одразу схопив трубку.

— Адміністратор, — почув голос чергової. — Ви­бачте, я помилилася…

Це був умовний сигнал, і Шульга вискочив з но­мера.

Байдачний стояв біля столика чергової — так було умовлено, вона мусила затримати Івана Гаври­ловича до приходу майора. Шульга віддав черговій ключ, натиснув на кнопку виклику ліфта. Байдачний, закінчивши розмову з черговою, став поруч.

Двері ліфта розчинилися безшумно, і Шульга ввіч­ливо пропустив Байдачного. Двері автоматично зсу­нулися, і ліфт м’яко рушив, та мало не відразу зупи­нився. Байдачний не звернув уваги на зупинку, певно, вважав, що хтось з пожильців четвертого чи третього поверху затримав їх,— стояв перед дзеркалом і по­правляв зав’язану широким вузлом краватку. Та двері не розчинялися, Шульга знав чому; цю вимушену зупинку було заплановано заздалегідь, ліфт мав ру­шити через чверть години; ці п’ятнадцять хвилин бу­ли відведені майорові для знайомства з Байдачним — ніщо так не зближує людей, як спільне нещастя чи навіть незначна прикрість.

Байдачний нарешті почав виявляти ознаки зане­покоєння. Відірвався від дзеркала, зміряв Шульгу недбалим поглядом, мовив стривожено:

Перейти на страницу:

Самбук Ростислав Феодосьевич читать все книги автора по порядку

Самбук Ростислав Феодосьевич - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mybrary.info.


Автограф для слідчого отзывы

Отзывы читателей о книге Автограф для слідчого, автор: Самбук Ростислав Феодосьевич. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор mybrary.info.


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*